top
logo


feed-image Feed Entries
Home
Towarzystwo Sportowo-Rekreacyjne HETMAN Konin
Piątkowe SZACHY KLASYCZNE Email
Wpisany przez Łukasz Michno   
środa, 28 października 2015 20:45

Wszystkim klubowiczom przypominamy, a tym, którzy nie mieli okazji nas odwiedzić w klubie po wakacjach informujemy, że w najbliższy Piątek rozpoczyna się kolejny turniej. Grupa A z osobami posiadającymi kategorie lub normy centralne(turniej FIDE) już praktycznie zapełniona - do grupy B zapisywać się można jeszcze w dniu rozpoczęcia - czyli piątek do godziny 17:30. To już za dwa dnia! Zapraszamy!

 
GRAND PRIX - PO 2 TURNIEJACH Email
Wpisany przez Łukasz Michno   
wtorek, 13 października 2015 23:35

Mamy już za sobą dwa pierwsze turnieje w ramach Grand Prix. Uczestniczyło w nich już w sumie 21 zawodników. Z niecierpliwością czekamy na kolejne turnieje i nowe rekordy frekwencji.

Pierwszy turniej dzięki zastosowanej formule(7 rund mecz i rewanż) wzbudzał wiele emocji i zapewnił wyrównaną rywalizację(o czym świadczy chociażby bardzo zagęszczony środek tabeli). Ostatecznie z wynikiem 11,5pkt wygrał Rafał Szatan, wyprzedzając o pół punktu Andrzeja Świątnickiego i Sławomira Smagalskiego. Tuż za podium znalazła się jedyna kobieta: Małgorzata Steczek, a za nią najlepszy junior Dominik Figura. Rewelacja z 51 Memoriału Akiby Rubinsteina Mirosław Chmielewski tym razem zajał 6 miejsce. Najlepszym seniorem niespodziewanie został Jan Demski, który zajął 7 miejsce.

WYNIKI 1 TURNIEJU

Drugi turniej wygrał Andrzej Świątnicki, wyprzedając Kamila Szadkowskiego, oraz Krzysztofa Szadkowskiego. Tuż za nimi rewelacyjny tego dnia Bartosz Wiśniewski oraz Mirosław Chmielewski i Małgorzata Steczek. Najlepszym juniorem tym razem był Mateusz Michno(9miejsce), a najlepszym seniorem Zenon Strugliński(11 miejsce).

WYNIKI 2 TURNIEJU

Zapraszamy na kolejny turniej - 27.10.2015r

 

KLASYFIKACJA GENERALNA

KOMUNIKAT

 
GRAND PRIX - NOWY SEZON Email
Wpisany przez Łukasz Michno   
poniedziałek, 05 października 2015 05:50

Tradycyjnie w październiku rozpoczynamy kolejny sezon od Grand Prix w szachach błyskawicznych. Nasz długo oczekiwany cykl turniejów został delikatnie urozmaicony - co ma spowodować, że rozgrywki będą jeszcze bardziej atrakcyjne do samego końca!

Gramy łącznie 9 turniejów - średnio prawie co tydzień, z czego do klasyfikacji generalnej zaliczamy tylko 6 najlepszych wyników. Do rywalizacji można więc włączyć się nawet w późniejszym terminie, a uczestnicząc regularnie mamy większe szanse na śrubowanie Swojego wyniku:)

Turnieje P'3+2" - gramy nie 9 rund, a 7 - za to podwójnych! Jeszcze więcej grania - w sumie 14 partii tego dnia!

W ciągu dwóch tygodni rozważymy zmianę tempa w piątym turnieju na szachy szybkie P'15(5 rund) - z możliwością wprowadzenia tego tempa na stałe do cyklu - ukłon dla wszystkich lubiących głębszą analizę pozycji:)

Poniżej komunikat, który jest również dostępny od września w klubie. Zachęcamy do udziału już w pierwszych dwóch najbliższych turniejach - podczas których będziemy zbierać opinie na temat P'15 oraz zapisy na najbliższy klasyk - który również wystartuje niedługo. Komunikat wkrótce!

Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 06:12
Więcej…
 
Grand Prix - coraz ciekawiej! Email
Wpisany przez Łukasz Michno   
wtorek, 31 marca 2015 20:36

Pod dyktando zawodników UKS Smecz Konin toczył się IV turniej w ramach GP Blitz, gdzie dwóch zawodników znalazło się na podium wśród seniorów.

Pewne zwycięstwo odniósł Kamil Szadkowski. Bardzo wysokie - drugie miejsce zajął dzisiaj Dariusz Grabowski, a trzecie debiutant w GP - Bartosz Wiśniewski, który obok Swojego syna był objawieniem zawodów. Tuż za podium, już po raz trzeci w tym cyklu, znalazł się Mirosław Chmielewski - który dzięki Swojej regularności objął prowadzenie w klasyfikacji Generalnej. Wśród trzech dzisiejszych juniorów najlepszy był Dominik Figura(6 miejsce) przed dzisiejszym rewelacyjnym debiutantem - Wiśniewskim Iwo(7 miejsce) oraz Mateuszem Michno(15 miejsce). Wśród Seniorów najlepszy dzisiaj Mirski Andrzej przed Hieronimem Świątnickim i Zenonem Struglińskim.

Kolejny turniej za dwa tygodnie - 14.04.2015r

Klasyfikacja Generalna(pełna):

Poprawiony: wtorek, 31 marca 2015 21:05
Więcej…
 
GP Blitz po 3 turniejach Email
Wpisany przez Łukasz Michno   
wtorek, 24 marca 2015 23:43

W dniu dzisiejszym zakończył się trzeci turniej GP Blitz. W zmaganiach granych tempem 7' + 3" tym razem uczestniczyło tylko 12 zawodników, ale w sumie w Grand Prix mamy już 20 uczestników. Mimo mniejszej frekwencji poziom był bardzo wysoki - co przełożyło się na wyrównany przebieg zawodów. Ostatecznie zwyciężył Kamil Szadkowski 6 pkt. Drugie miejsce zajął Marcin Steczek przed Krzysztofem Szadkowskim - po 5,5pkt. Aktualny lider klasyfikacji Andrzej Świątnicki dzisiaj zajął piąte miejsce będąc wyprzedzonym jeszcze przez Mirosława Chmielewskiego.

Już za tydzień kolejny turniej grany tempem - 3' + 2''. Zapraszamy wszystkich do rywalizacji. Różnice punktowe są małe, a biorąc pod uwagę, że liczy się tylko 6 najlepszych wyników, z czego finał punktowany jest podwójnie - można liczyć na podium dopiero włączając się do rywalizacji.

Klasyfikacja Generalna po 3 turniejach (pełna):

Poprawiony: środa, 25 marca 2015 00:16
Więcej…
 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 6 z 37

bottom