Home
FERYJNY TURNIEJ SZACHOWY - wyniki Email
Wpisany przez Łukasz Michno
poniedziałek, 12 lutego 2018 07:50

Zakończył się Feryjny Turniej Szachowy w Hetmanie organizowany w sobotę (10.02.2018r).
Na starcie stanęło 45 młodych zawodników w dwóch grupach. W grupie A (liczniejszej), aż 35 młodych adeptów pukających odważnie do drzwi szachowego świata. Wszyscy z ogromnym zacięciem. Wielu z nich uczących się dopiero od niedawna, ale z pewnością już marzących o przyszłych zdobywanych kategoriach szachowych oraz o tytułach mistrzowskich. Może właśnie w tej grupie znajdują się przyszli ARCYMISTRZOWIE :)
Zwycięzcą zawodów w tej grupie został Alan Kopczyński ze Ślesina, przed Mariuszem Piątkiem ze Starego Miasta oraz Oliwierem Knapkiewiczem

ze szkoły podstawowej numer 9, który jednocześnie został najlepszym juniorem do lat 11! Młody, ambitny. Z przyjemnością patrzyło się na kolejne jego partie :) Kolejne miejsca w tej kategorii zdobyli Borys Kosakowski oraz Jan Bąk. W grupie do lat 9 Najlepszym okazał się Małek Jeremi, tuz za nim duże talenty, które z pewnością wygrają niejeden turniej w przyszłosci: Sebastian Jarka oraz Mateusz Jaroszewski. Ogromne brawa. Wśród dziewcząt rewelacją rozgrywek była Maja Wysocka, która zasłużenie zebrała ogromne brawa za Swoją postawę :)Tuż za nią Sophie Małek. Trzecie miejsce dla Heleny Urbaniak
Każdy z uczestników w tej grupie zasługuje na ogromne brawa i chętnie wymieniłoby się wszystkie nazwiska.
Grupa B to zawodnicy już bardziej doświadczeni, posiadający już Swoje kategorie oraz zdobywający już awanse oraz medale na Mistrzostwach Wielkopolski. Po wyrównanej walce zwycięzcą został Wojciech Kaczmarczyk przed Tymoteuszem Łachacz oraz Adamem Kaczmarczykiem. 4 miejsce zajął wracający do regularnych treningów Mateusz Michno (wszyscy III kategoria). Najlepszym zawodnikiem z IV kategorią został Tymoteusz Bakaj. Wsród dziewcząt najlepsza był 9 letnia Natalia Dorywalska, przed Adą Chojnacką oraz Pauliną Andrzejewską

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przyjemność spędzenia z nimi czasu oraz zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się 24.02.2018 (ostatnia sobota ferii). Wcześniej, bo w dniach 18-19.02 (poniedziałek, wtorek), odbędzie się turniej w Ślesinie.

Przy okazji uczniom przypominy, że zajęcia w Ferie odbywają się zgodnie z harmonogramem. Nowe osoby zainteresowane uczestictwem w zajęciach zapraszamy w piątek o godzinie 16:00.