top
logo


Home
Grand Prix 2018 Email
Wpisany przez Łukasz Michno   
czwartek, 17 maja 2018 17:49

Cóż to będzie za finał naszego cyklu!!!

Wielka piątka turnieju walczy o końcowe zwycięstwo!!!

Krzysztof Szadkowski mimo 4 miejsca w ostatnim turnieju wyszedł na pierwsze miejsce, z kolei zwycięzca 12 turnieju Andrzej Świątnicki pozostał na drugim miejscu, tracą jednak tylko 2 punkty. Trzeci Jan Klimkowski (tylko 3 punkty straty!) - jako jedyny z tego grona tak wysoko, mimo, że nie wygrał jeszcze pojedyńczego turnieju - jednak najrówniejsza forma pozostawiła go w grze. Na 4 miejsce awansował Kamil Szadkowski - tracąc już tylko 5 punktów do lidera!!! Tak małe różnice oznaczają, że obojętnie kto wygra z tej czwórki - zapewni Sobie triumf w rozgrywkach! Trochę słabszym występem utrudnił Sobie zadanie za to Sławomir Smagalski. 14 punktów straty oznacza, że oprócz zwycięstwa w finałowym turnieju musi liczyć na to, że nikt z pierwszej trójki nie będzie na drugim miejscu (liczy więc na Kamila Szadkowskiego) - możliwe? Trudne, ale wykonalne. Już nie takie rozstrzygnięcia widział ten turniej. Za nimi o jak najwyższe miejsce toczyć bój będą Małgorzata Steczek oraz Sebastian Przerwa.

Nie mniejsze emocje w pozostałych kategoriach. Poza niedoścignionym Janem Klimkowskim, wśród juniorów walczą Filip Radoch, Wojciech Kaczmarczyk oraz Adam Kaczmarczyk. Trochę dalej Mateusz Michno i Antoni Ograbisz, ale finał to nowe zawody i nowe szanse na dobry wynik.

Wśród seniorów powyżej 60 lat jak zwykle ciekawie (choć grupa OPEN w tym roku przebiła wszystkie dotychczasowe emocje z ostatnich lat). Prowadzi dość zdecydowanie Andrzej Łancuncewicz, drugiego miejsca bronić będzie Ryszard Jałoszyński. Zenon Strugliński wskoczył na trzecie miejsce, tylko o jeden punkt wyprzedzając Hieronima Świątnickiego!. Mieczysław Nowakowski wciąż nie powiedział jednak ostatniego słowa, a finał liczy się podwójnie!.Wśród tych wszystkich zawodników słowa uznania również dla Krzysztofa Mazurkiewicza oraz Jana Demskiego - walczących praktycznie w każdym turnieju. Doskonała frekwencja - powodzenia w finale.

W sumie już 32 zawodników brało udział w tegorocznych rozgrywkach. Zapowiada się ciekawy finał tych rozgrywek.

Przypominamy, że ostatnie zawody 29.05.2018r - 9 rund P3+2s. (turniej zgłoszony do FIDE).

WYNIKI DWUNASTEGO TURNIEJU

KLASYFIKACJA GENERALNA

 

bottom